Asistent contabil șef

15 000 MDL
Salariu, de la
2-3 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilitati: 1. Mentinerea evidenta contabila si fiscala a SRL. 2. Afișarea tranzacțiilor comerciale ale companiei în software-ul de contabilitate 1C. 3. Organizarea procesării documentaţiei primare, managementul documentelor 4. Deschiderea si inchiderea conturilor in banci. 5. Întocmirea și transmiterea raportărilor contabile și fiscale către agențiile guvernamentale; 6. Calculul salariilor SRL, intocmirea certificatelor de venit pentru angajati, contabilizarea si calculul concediilor si concediilor medicale. 7. Contabilitatea operațiunilor de import-export 8. Formarea pachetelor de documente, pregătirea răspunsurilor la solicitările către agenții guvernamentale și bănci. 9. Emitere facturi si facturi. 10. Efectuarea extraselor bancare in contabilitate 1C. Plata la timp a plăților pentru cheltuielile de funcționare ale companiei. 11. Calculul și plata la timp a impozitelor. 12. Rapoarte în avans. 13. Contabilitatea mijloacelor fixe și circulante, controlul contabilității mărfurilor, organizarea stocurilor. 14. Calculul costurilor, contabilitatea costurilor pe articole Conditii de lucru: Ziua lucrătoare de la 09-00 la 18-00 Luni-Vineri; Salariu stabil; Perioada de probă plată fixă; Instruire, oferind oportunități de dezvoltare; Sprijin din partea colegilor;

regiune Moldova Chișinău mun.

TATA AGRO MOTO SRL

Компания ТАТА Агро Мото занимается продажей запчастей для мототехники, мотоблоков, минитрактора, бензопил и бензокос уже более 18 лет. Текущий ассортимент уже превысил отметку в 8000 позиций и продолжает расти. Мы активно развиваемся, изучаем спрос и можем удовлетворить потребности любого клиента